Tarihi Rotalar
Gizlilik Sözleşmesi

1 – Giriş

İşbu Gizlilik Sözleşmesi (“Sözleşme),“Tarihi Rotalarisimli mobil uygulama (“Uygulama) indiren veya www.tarihirotalar.com web sitesini (“Web Sitesi) kullanan gerçek veya tüzel kişi (“Kullanıcı) ile “Acarlar Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No:36 İç Kapı No:1 Beykoz/ İstanbuladresinde bulunan Talha Uğurluel(“Şirket) arasında gerçekleşmiş olup, Uygulama tarafından sunulan tüm hizmetleri, değişiklikleri ve tabi olunan kuralları ve karşılıklı hak ve yükümlülükleri belirler.

Uygulamada sunulan hizmetleri kullanabilmek için Gizlilik Politikasını kabul etmek zorunludur. Aksi takdirde uygulamaya erişim sağlanamayacaktır.

Gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcılar uygulamayı indirmeyebilir veya kullanmayabilir.

Sözleşmenin maddeleri Kullanıcı’nın Uygulama’yı mobil cihazına indirmesi ve ücretsiz kullanıcı hesabı oluşturması, akabinde uygulamaya ilk girişi ile Kullanıcı tarafından kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiş sayılacaktır. Sözleşme maddeleri veya Gizlilik politikası ile alakalı soru ve önerileriniz için info@tarihirotalar.com e-posta adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 Kişisel Verilerin Kapsamı

Uygulama içerisinde satın alma işlemi yapabilmek için Kullanıcıyı tanımak ve Kullanıcının satın aldığı rotalara istediği zaman erişim sağlayabilmesi için hesap oluşturması zorunludur.

Hesap oluşturma aşamasında kullanıcıdan Ad, Soyad, Doğum Tarihi, E-Posta adresi bilgileri istenmektedir. Ayrıca uygulamaya giriş yaptıktan sonra Kullanıcı kendi isteği doğrultusunda profil fotoğrafı yükleyebilir. Kullanıcının profil fotoğrafı yükleyebilmesi için mobil cihazın dosyalara erişim yetkisi izni verilmesi gerekmektedir.

Şirket; Kullanıcıya ait profil fotoğrafını Google sunucularında saklamakta ve üçüncü kişilerle paylaşmamaktadır.

Rota ekranında iken; kullanıcının harita üzerinde kendi bulunduğu konumu görmek istemesi durumunda mobil cihazının konum iznini aktif etmesi gerekmektedir. Konum verisi sadece haritanın bulunduğu rota ekranında işlenmektedir. Uygulama; kullanıcının konum verisini hiçbir şekilde kayıt altına almamaktadır.

Kullanıcı hesap oluşturmadan uygulamayı kullanması durumunda her rotanın ilk 3 (üç) noktasına ücretsiz erişim sağlayabilir. Ücretsiz erişim anında kullanıcı isteğe bağlı olarak konum iznini aktif edebilir. Kullanıcıya ait hiçbir konum verisi kayıt altına alınmamaktadır.

Uygulama rotalara ait bütün veriyi İnternet erişimi ile kullanıcıya sağlamaktadır. Kullanıcı uygulamayı kullanırken, rotalara erişebilmek için mobil cihazında İnternet erişim izni vermesi gerekmektedir.

 Kişisel Verilerin İşlenme Amacı

Şirket; kullanıcının uygulamaya tam erişim sağlayabilmesi ve rota satın alabilmesi için kullanıcıya ait veriler ile hesap oluşturmasını zorunlu tutar. Bu verilerin işlenme amacı kullanıcının kimliğinin tespit edilmesidir. Satın alma işlemi sonrasında kullanıcının yaşayabileceği teknik sorunlarda kimlik tespiti için kullanıcının kişisel verileri kullanılmaktadır.

Kullanıcı hesap oluşturmak için girmiş olduğu E-posta adresini mail adresine gelen linke tıklayarak doğrulama işlemi yapmak zorundadır. Doğrulama işlemi kullanıcının kimliğinin tespiti ve uygulamayı kullanan hesabın, gerçek kişi olduğunu tespit etmek içindir.

Şirket; kullanıcıya ait hiçbir veriyi üçüncü kişi ve taraflar ile paylaşmamaktadır.

Kullanıcıya ait bütün kişisel veriler Google sunucularında yüksek güvenlikli veri tabanlarında saklanmaktadır. Bu verilere sadece Kullanıcı ve Şirket erişim yetkisine sahiptir.

Kullanıcının hesap oluşturma işlemi sırasında belirlemiş olduğu şifre, Google sunucularında saklanmaktadır. Şirket; kullanıcının şifresini göremez, değiştiremez veya üçüncü kişiler ile paylaşamaz. Şirketin temel prensibi kullanıcının kendini güvende hissetmesidir.

Uygulama içerisinde hesap oluştururken, kullanıcının doğum tarihi bilgisi, GDPR hükümleri uyarınca 16 yaşından büyük olduğunu teyit etmek için istenmektedir. Kullanıcı 16 yaşından küçük ise velisinin izni dahilinde uygulamayı kullanmalıdır.

Satın alma işlemlerinde; GDPR hükümleri uyarınca kullanıcının 16 yaşından büyük olması gerekmektedir. 16 yaşından küçük kullanıcıların satın alma işlemini velisinin gözetiminde yapması gerekmektedir.

 Kişisel Verileri Koruma Kanunu Kapsamındaki Önlemler

Şirket; kullanıcıya ait kişisel verilerin saklanması konusunda büyük bir titizlik içerinde gerekli önlemleri almıştır. Şirket; Kişisel Verileri Koruma Kanunu’ nun 12. Maddesi doğrultusunda idari, hukuki ve teknik güvenlik önlemlerini almak için her türlü teknik çalışmayı yapmaktadır.

Kişisel veriler Google sunucularında saklanmaktadır. Ancak teknik sebeplerden kaynaklı, %100 güvenli bir saklama ortamı bulunmamaktadır.

Şirket; öngörülemeyen durumlar için sürekli olarak kişisel verilerin güveliği konusunda çalışma yapmaktadır.

Şirketin amacı kullanıcıdan minimum seviyede kişisel bilgi saklamaktır. Bu sayede olası veri kaybını önleme, kötü niyetli kullanımı en aza indirmek hedeflenmektedir. Kullanıcıya ait verilerin üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda; en az hasar politikası benimsenmektedir.

 Gizlilik Sözleşmesinin Güncellenmesi Hususu

Uygulama; sürekli olarak güncellenmekte ve yeni özellikler eklenmektedir. Şirket; yeni özelliklerin kullanımı sırasında kullanıcıdan yeni veriler talep edebilir. Uygulama sırasında yeni veriler ile erişim sağlama yetkisine sahiptir.

Şirket; bu sebepten dolayı Gizlilik Sözleşmesinin maddelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kullanıcı; gizlilik sözleşmesini sürekli olarak takip etmek ve yeni eklenen veya içeriği güncellenen maddeleri bilmek zorundadır. Kullanıcı bu maddeleri kabul etmemesi durumunda “Ayarlar” ekranından hesabını silebilir ve uygulamayı mobil cihazından kaldırabilir. Kullanıcı; uygulamayı kullanmaya devem etmesi durumunda gizlilik sözleşmesinin güncel versiyonunu kabul etmiş sayılır.

 Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşme ve Gizlilik Politikası sebebiyle ortaya çıkacak olan tüm uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri yetkili olup, Türk hukuku uygulanır. Kullanıcı, herhangi bir uyuşmazlık durumunda Türkiye Cumhuriyeti Kişisel Verileri Koruma Kuruluna başvurabilir.

Şirket, işbu Gizlilik Politikasından doğan hak ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere devredebilir.

İnternet Sitesi : https://www.tarihirotalar.com

E -posta : info@tarihirotalar.com